Lar De Nanci E Beto Hotel
| WiFi Wi-Fi | Privat strand Adgang til strand | Aktiviteter Vandreture |
| Aircondition Klimaanlæg | Kæledyr ikke tilladt |
Lar De Nanci E Beto Hotel Arraial do Cabo har en bekvem beliggenhed i nærheden af Cable camp.
Du kommer til at befinde dig 1 km fra Oven's Beach og 2 km fra Pontal do Atalaia lookout. Dette komfortable sted ligger kun få skridt fra Cova Square og 1 km fra Arraial do Cabos centrum. Det tager 15 minutter at køre til Cabo Frio lufthavn.
Gæster kan nyde sydamerikansker retter på Bacalhau do Tuga placeret omkring 5 minutters gåafstand.
- Lokale seværdigheder
- Igreja Adventista de Arraial do Cabo150 m
- Embarcacao Ericka Barreto300 m
- PL Divers350 m
- Don Juan Tour200 m
- Vor Frue af Hjælpens Kirke350 m
- Ocean Sub300 m
- Igreja da Cientologia do Bado350 m
- Almirante Paulo Moreira Oceanographic Museum250 m
- Praia dos Anjos350 m
- Lufthavne
- Cabo Frio lufthavn11 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Kæledyr ikke tilladt
Måltider og drinks
- Udendørs spiseområde
Aktiviteter og afslapning
- Adgang til strand
- Have
- Vandreture
Services
- Husholdning
På værelset
- Klimaanlæg
- Minibar
- Patio
- Havemøbler
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
- Information om ekstra senge
- Der tilbydes ikke børnesenge på værelset.
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra et Lar De Nanci E Beto Hotel?
Det vil tage dig en 10 minutters gang at komme til byens centrum fra et Lar De Nanci E Beto Hotel. - ✈
Hvor langt er Cabo Frio fra det Lar De Nanci E Beto Hotel?
Cabo Frio lufthavn og det Lar De Nanci E Beto Hotel er adskilt af 5 km afstand. - 🚗
Hvor kan jeg efterlade mit køretøj under opholdet i Lar De Nanci E Beto Hotel?
Lar De Nanci E Beto Hotel giver en en parkeringsplads til at parkere din bil ved. - 🕗
Hvornår skal vi tjekke ud fra vores værelse i det Lar De Nanci E Beto Hotel?
Kunder bør tjekke ud fra det Lar De Nanci E Beto Hotel ved 11:00. - 💵
Hvor meget koster det at reservere et værelse i hotellet?
Den gennemsnitlige pris for et værelse på hotellet er 53$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale. - ❓
Hvilken betalingsmetode kan man benytte på Arraial do Cabo hotellet?
Gæsterne på Arraial do Cabo hotellet kan betale med American Express, Diners Club og Elo kreditkort. - 🚪
Hvilke værelsestyper er tilgængelige i et Lar De Nanci E Beto Hotel?
Et Lar De Nanci E Beto Hotel tilbyder Suite til familie med en kingsize-seng og Suite Standard med en kingsize-seng at vælge imellem.